čtvrtek 27. října 2016

Pečený kapr

Díky výměnnému obchodu s pár přáteli nemáme o tuzemské sladkovodní ryby nouzi. To mi dává možnost různě experimentovat a zkoušet nové věci. Přecejen na Vánoce si netroufnu přijít s něčím novým, jednak protože máme jako hosta tchýňku a jednak, že ne všechny experimetny končí s dobrým výsledkem. Tento se však povedl. A jelikož je zrovna období výlovů a ryby se tedy dají koupit doslova u každého rybníka... Jasně, podělím se o recept, který má šanci nahradit tradičního smaženého kapra o Vánocích.


Suroviny:
půlka kapra
sůl, pepř
máslo
semínka kopru

Postup:
Kapra důkladně očistíme, zbavíme šupin a kůži několikrát podélně nařízneme. Osolíme, opepříme z obou stran a nezapomeneme přisypat semínka kopru. Kdo nemá, může je nahradit tradičnějším kmínem, ale výsledek bude chuťově někde úplně jinde. Kapra vložíme do pekáčku, podlijeme vodou, poklademe plátky másla, přiklopíme pokličkou (nebo alobalem) a vložíme do trouby. Pečeme cca 15 minut pod poklicí a dalších 15 minut bez poklice.

Pokud máte ryby rádi, tak vám zaručuju, že tohoto kapra si rychle oblíbíte. A to nejen kvůli jeho výtečné chuti, ale i pro snadnou a rychlou přípravu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...